Plastové dvere verzus drevené dvere

Vyberáte si exteriérové dvere pre svoj domov? Na trhu máte viacero možností. Medzi ne patrí aj možnosť zvoliť si drevené, prípadne plastové dvere. Aké by ste si vybrali? Aby ste sa vedeli správne rozhodnúť, porovnáme si plastové a drevené dvere a klady aj zápory oboch typov.

Dvere do exteriéru. Plastové alebo drevené?

Nie je to vždy len cena, ktorá rozhoduje o konečnom výbere. Často krát sú to aj iné faktory, a to najmä vlastnosti jednotlivých materiálov. Povedzme si teda o drevených a plastových exteriérových dverách.

  • Drevené dvere do exteriéru

Drevené dvere si veľa ľudí vyberá kvôli ich honosnejšiemu vzhľadu. Vyzerajú síce vynikajúco, no jednou z ich nevýhod je to, že majú dátum expirácie! Čo to znamená? Drevené dvere vám vydržia len určitý čas, v závislosti od konkrétneho typu dreva približne 30 rokov. Aj keď je to pomerne veľa, treba rátať s tým, že ich bude treba vymeniť. Okrem toho si vyžadujú pravidelnú údržbu. Strácajú časom svoj lesk a vplyvom počasia majú tendencie napučať a deformovať sa.

  • Plastové dvere do exteriéru

Aj keď boli kedysi zatracované kvôli svojmu vzhľadu, dnes sú vyrábané v rôznych variáciách a na nerozoznanie od dreva. Sú vyrábané z lisovaného plastu, ktorý zaručuje ich trvanlivosť. Zväčša je ich vnútro vyplnené izolačným materiálom, ktorý zabezpečuje omnoho lepšie izolačné vlastnosti, ako je to u dreva. Nie je potrebné ich nijako ošetrovať. A vďaka svojej vynikajúcej cene sú často voľbou ako exteriérové dvere.

Aký je teda výsledok?

Hoci sú drevené dvere naozaj pekné a kvalitné, plastové dvere do exteriéru majú v porovnaní s nimi viac plusov. Vďaka obrovským možnostiam, čo sa týka ich vzhľadu, nahradia vynikajúco aj drevené dvere. To, že ide o plast, spoznáte až dotykom. Jednoznačne za plastové dvere hovorí aj ich veľmi priaznivá cena, tepelné a izolačné vlastnosti a trvácnosť.
Autorské právo: jackf / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár