Plánujete meniť vchodové dvere? Aj plast je dobrá voľba

Výmena vchodových dverí a okien je dosť veľká investícia a je normálne, že každý človek chce čo najviac ušetriť. Nie je dobré kupovať tie najlacnejšie výrobky, ktoré nemusia spĺňať potrebné očakávania a kvalitu. Ak sa ale rozhodnete pre plast od dobrého výrobcu, svoju voľbu neoľutujete.

Prečo je stále jednotkou na trhu?

Hoci sa u nás už nejakú dobu nepoužíva len plast, aj tak je stále jednotkou na trhu. Plastové  vchodové dvereokná vedia osloviť najmä cenou a kvalitou. Presne to sú kritériá, na ktoré prihliada bežný človek, no netreba zabúdať ani na izolačné vlastnosti, údržbu a iné. Ak sa pozrieme na kritérium plastové okná cena tak zistíme, že sa dajú kúpiť porovnateľne lacnejšie ako drevo alebo hliník. Práve to je ich konkurenčnou výhodou, vďaka ktorým zasklievajú mnohé domácnosti a budovy. Ani zďaleka to však nie je jediná ich výhoda a spomenúť treba napríklad dobré tepelné izolačné vlastnosti, ktoré bohato postačujú. Vďaka nim sa nemusíte v zime obávať úniku tepla a naopak, v lete si viete dobre uchrániť váš chlad. Nájdu sa aj ľudia, pre ktorých je plast už dávnou minulosťou a do dnešnej modernej doby sa nehodí. Ich názor je taký najmä pre bielu farbu plastu, ktorá nie je veľmi príťažlivá, no vďaka rôznym farebným odtieňom a variáciám, môže plast vyzerať ako drevo alebo hliník. Okoloidúci si tak na prvý pohľad ani len nevšimnú, že ide o plast a váš dom bude vyzerať dobre bez toho, aby ste minuli všetky svoje úspory.

Tento materiál je veľmi obľúbený aj pre majiteľov domov, ktorí si plnia sny o oknách rôznych tvarov. S hliníkom alebo drevom ich zaskliť nedokážu a preto je plast jedinou možnou voľbou. Problém im nerobí kruhový otvor, ani rôzne mnohouholníky. Ženy ocenia jednoduchú údržbu, pri ktorej sa moc nenarobia. Pravda je taká, že plastové okná stačí dvakrát do roka utrieť morkou handričkou, za čo sa vám odmenia dlhou životnosťou. Určite nepoužívajte  žiadne prášky alebo rozpúšťadlá, rám by ste tým poškodili. Tento materiál vám pravdepodobne nevydrží po celý život, no pri dobrom zaobchádzaní vám poslúži dlhé desaťročia. Všetko závisí nielen od kvality materiálu, ale aj výrobcu, od ktorého okná a dvere zakúpite. Pri výbere preto dbajte na odporúčania a recenzie spokojných užívateľov, ktorí sú zárukou spokojnosti. Dobrou voľbou sú plastové okná Bratislava, kde si môžete pozrieť širokú ponuku.

Nezabúdajte ani na údržbu kovania

Aby  plastové okná a dvere dobre fungovali dlhé roky, je potrebné premazať kovanie a správne ho nadstaviť. Predídete tak zlému tesneniu, ktoré hlavne v zime môže spôsobiť nemalé problémy. v prípade dverí skontrolujte prítlak krídla o rám a ak je to potrebné, tak ho zvýšte. Tesnenie totiž časom stratí svoju pružnosť a reguláciou ho dokážete o rám pritlačiť silnejšie. Dôležitým krokom v rámci starostlivosti je aj regenerácia tesnenia, pretože to podlieha rôznym vplyvom počasia a starnutiu. Tým pádom tesnenie stráca svoju pružnosť , môže praskať alebo sa droliť. Aby ste ho udržali čo najdlhšie pri živote, jeden alebo dvakrát ročne ho ošetrite originálnym roztokom na báze silikónu. Použiť môžete aj silikónový olej, ktorým tesnenie jednoducho pretriete.