Plastové dvere. Aké sú ich výhody?

Plastové dvere sa hodia tak do interiéru, ako izbové dvere, ale tiež ako exteriérové vchodové dvere. V súčasnosti patria k azda najpoužívanejším typom dverí. Prečo? Oproti iným materiálom majú totiž množstvo výhod, ktoré si v nasledujúcich riadkoch predstavíme.

Prečo sa rozhodnúť pre plastové dvere?

Ak uvažujete, prečo by ste vo svojej domácnosti mali použiť práve plastové dvere, možno vám pri rozhodovaní pomôžu ich nasledujúce výhody.

  1. Trvanlivosť, respektíve dlhá životnosť. Môžete si byť absolútne istý, že plastové dvere vám termity nenapadnú! Sú tiež odolné voči vlhkosti, nepriaznivým poveternostným podmienkam, ale napríklad tiež voči korózii. Ak nebudú vaše plastové dvere vystavované napríklad nárazom alebo mechanickým poškodeniam, vydržia vám naozaj dlho.
  2. Nízke nároky na údržbu. Plastové dvere nemusíte maľovať, brúsiť, či inak udržiavať. Stačí, ak ich z času na čas otriete vlhkou handrou a čistiacim prostriedkom.
  3. Izolačné vlastnosti. Ak si vyberiete plastové dvere ako exteriérové dvere, prispejete tým k energetickej účinnosti budovy. Čo to znamená? Exteriérové plastové dvere sú vyplnené a aj v prípade, že sú kombinované so sklom, majú dobré izolačné vlastnosti. Dokážu tiež izolovať od hluku.
  4. Cena. Jeden z dôvodov, prečo sú plastové dvere u zákazníkov také obľúbené. Ich ceny sú naozaj veľmi priaznivé. Usporíte v konečnom dôsledku aj na tom, že ich netreba nijako udržiavať.
  5. Nízka váha a ľahká inštalácia. Plastové dvere sú pomerne ľahké. Ich založenie teda zvládne aj menej zdatný človek.
  6. Sú recyklovateľné. Čo určite ocenia aj ľudia, ktorým záleží na životnom prostredí. Po ukončení ich životnosti sa jednoducho zrecyklujú a poslúžia na výrobu čohosi iného!

Majú plastové dvere nevýhody?

Samozrejme, aj keď sú plastové dvere veľmi výhodné a obľúbené, majú aj menšie nevýhody. Ak sú napríklad mechanicky poškodené a vznikne v nich napríklad diera, je veľmi ťažké ich opraviť. Pre niektorých náročných zákazníkov sú tiež plastové dvere vizuálne menej príťažlivé, ako napríklad drevené. Ak sa vám však plastové dvere páčia, určite neváhajte! Ich kúpa sa oplatí.
Autorské právo: simply / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár